RİZE HEMŞİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

Coğrafi Keşifler, Reform, Rönesans, Sanayi Devrimi ve Fransız İhtilali gibi evrensel sonuçlar doğuran gelişmeler karşısında XIX. Yüzyıl'dan itibaren siyasi, ekonomik, bilimsel ve kültürel üstünlüğünü kaybeden Osmanlı Devleti, bunların bir sonucu olarak girmiş olduğu Trablusgarp, Balkan ve I. Dünya Savaşlarını kaybetmek durumunda kalmıştır.

Her nekadar bu savaşlar sırasında Derne-Tobruk, II. Balkan, Çanakkale ve İngilizlerin unutmak ve unutturmak istediği Kut'ül Amare gibi büyük zaferler kazanılmışsa da klasik sorunumuz olan 'cephede kazanıp masada kaybetme' geleneğimiz, Mondros ve Sevr Antlaşmalarını imzalamakla maalesef burada da devam etmiştir.

Esir yaşamayı yok olma ile eş değer bir durum olarak kabul eden asil bir milletin Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yeniden bir 'diriliş destanı' yazmak için harekete geçtiği 'asra sığmayan yolculuğunun' başlangıcı olan 19 Mayıs 1919'un 102. Yılı kutlu olsun.


                                                                                                                                                                                       Zekeriyya ÖZDEMİR                                                                                                                                                                                                                                                                                            Hemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü

Ortaköy Mah.Atatürk Cad.Kaymakamlık Binası Kat2 Hemşin/RİZE - 0 (464) 641 2874

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.